Lgs Hazırlık Kitapları İle Sınavlara Hazırlanın

Sekizinci sınıf öğrencilerinin gireceği Liselere Geçiş Sistemi LGS için en önemli olan nokta, çok fazla sayıda soru çözmekten ziyade çözülen soruların kaliteli olmasıdır. Çok çalışmak, sınava hazırlık sürecinde olmazsa olmaz olarak görülse de verimli çalışmak hepsinden önemlidir.
Eklenme:3.6.2020 2

Bu amaçla, kaynak seçimi en doğru şekilde yapılmalıdır. Piyasada LGS kitapları adı altında çok sayıda kaynak olmasına karşın bunların hepsi kaliteli ve güvenilir değildir. Bunlar arasından en uygun olanı seçmek için Tonguç Mağaza internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

LGS soru bankası ve konu anlatımı kaynaklarının her biri, güncel formata uygun şekilde hazırlanır. Önce konu çalışarak eksiklerinizi tamamlayıp, daha sonra soru bankası ve tarama testleri ile öğrendiğiniz konuları pekiştirebilirsiniz. Sınava birkaç ay kala ise LGS deneme sınavı çözerek güncel durumunuz hakkında fikir edinebilirsiniz. Tonguç Mağaza, sınava hazırlık sürecinde ihtiyacınız olan tüm LGS soru bankası kitapları ve kaynaklarını en öğretici içeriklerle sizlere sunmaktadır.

Zengin İçeriği ile LGS Soru Bankası Kitapları

LGS soru bankası kitaplarını çözerken doğru cevap sayınızı artırmak için soruları düşünerek çözmeli ve bol bol kitap okumalısınız. Aynı zamanda düzenli çalışmayı da aksatmamanız gerekiyor. Tonguç Mağaza internet sitesinde yer alan kitaplar, sizi düzenli çalışmaya teşvik edecek yöntemler ise düzenlenmiştir. Kısa ve kaliteli sorular bölümler halinde ayrılmıştır. Ayrıca LGS soru bankasının görsel kısmında da ilginizi çekecek detaylara, sorularda önemli ipuçlarına da yer verilmiştir. Bunlara dikkat ederek çalıştığınız zaman dersteki verimliliğinizi arttırabilirsiniz.


Programlı ve planlı çalışmak; Türkçe, matematik, fen bilimleri, inkılap tarihi, İngilizce ve din kültürü gibi derslerin her birinde işe yarayacaktır. Özellikle Türkçe ve matematik dersine ait soru sayısının fazla olması, bu derslere ait konuları daha iyi çalışmanızı gerektirir. Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan kaynak kitapları tercih ederseniz, tüm derslerde üstün bir başarı elde edebilirsiniz.


Müfredata Uygun LGS Matematik Kitapları

LGS kitapları içerisinde genellikle matematik dersine yoğun bir ilginin olduğu görülüyor. Soru sayısı ve konu dağılımının geniş olması, derse ayrılan vakti arttıracaktır. Sınavda matematik dersinden yirmi soru çıkmakta olup, bu sorular; çarpanlar ve katlar, üslü sayılar, kareköklü sayılar, veri analizi, basit olayların olasılığı, cebirsel ifadeler ve özdeşlik gibi konulara aittir.

Sınavda her alan için sorular problem çözme, sonuç çıkarma, analiz edebilme, okuduğunu anlama, eleştirel düşünme gibi yetenekleri ölçecek şekilde hazırlanmaktadır. Tonguç Mağaza içerisinde yer alan tüm LGS kitapları bu çerçevede oluşturulmuştur. Soruların çözümlerinde açık ve anlaşılır ifadelere yer verilirken, sınavlarda işe yarayacak taktikler de kitapların içerisinde bulunuyor. Başta matematik olmak üzere tüm dersler için yazıda anlatılan noktalara dikkat edebilir ve sınavdan hedeflediğiniz puanı alabilirsiniz. Tonguç Mağaza ile başarılı olmak artık hiçte zor değil!


Hit:5028 - Kaynak:Tanıtım
Yönetime Bildir